murat_cokgezenOkumaya başladığınız bu kitapta da ‘Böbrek satışı serbest olsa nasıl olur?’, ‘İçerden Öğrenme (Insider Trading) ya da kumarın yasa dışı olması anlamlı mı?’, ‘Emniyet kemeri takmak gerçekten emniyetli mi?’, ‘Kurban Bayramı alternatif bir şekilde kutlanabilir mi?’, ‘Şaraptan tat alabilmek için şaraptan anlamak gerekiyor mu?’ gibi sorular sorulmaktadır.
Metin içinde, okuyucunun dikkatini çekmek amacıyla, bu sorulara alternatif ve ajitatif cevaplar verilmiş olsa da, kitabın yazarı bu sorularının doğru cevaplarını bildiği iddiasında değildir. Sadece ‘işin bir de bu yönü var’ demeyi hedeflemektedir.
Daha önce yine Liberte Yayınları tarafından yayınlanan Homoekonomikus başlıklı kitabımı okuyup beğenmiş iseniz bu kitabı da beğeneceğinizi söyleyebilirim. Aralarındaki tek fark bu kitaptaki yazıların, aylık bir derginin light yazılar bölümü için yazılmaları nedeniyle, öncekine göre daha kısa olması. Kısa yazıların kolay okunmak gibi bir avantajı var ama konunun çok kapsamlı bir tartışmasına olanak vermiyor. O yüzden, derinlemesine bir analiz bekliyorsanız, aradığınız kitap bu değil.

3 Yorum

  1. Anonim - 12 Eyl 2010 - 8:22 am

    İkıncı kıtabınızın cıkMasına cok sevındım ancak pıyasada sormama ragmen bulamadım.Henuz dagıtıma baslanmadımı?

  2. Nazan Turan - 02 Ara 2010 - 8:46 am

    kıtabınızın cıkmasına cok sevındım cunku zevkle okuyacagımdan suphem yok.yalnız pıyasada bulamıyorum?

  3. iktisat - 11 May 2011 - 4:28 pm

    Homoekonomikus adlı kitabınızı blogdan habersiz bir şekilde alıp okumuştum. Kitaptan buraya yönlendim esasen ve ayrı bir takip ve bilgi kaynağı bulduğumun farkına vardım:) teşekkürler bu blog ve kitaplarınız için:)

Yorum yapın