Paralı üniversite

Yeni YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan ‘üniversiteleri paralı yapalım’ demiş. Özcan’ın önerisine öğretim üyeleri derneklerinden tepki gelmiş.

Bedava satılan bir malın paralı olması fikrine tepki gelmesi çok normal. Ama malı satanın değil alanın isyan etmesi gerekiyor. Halbuki ülkemizde ‘Üniversiteleri paralı yapalım’ önerisine ilk tepki öğrencilerden değil, öğretim üyelerinden tepki geliyor. ‘Hastaneler paralı olsun’ deyince, hastalardan çok doktorlardan ve diğer sağlık personeli bağırıp çağırıyor.

Yoksa benim anlamadığım bir şeyler mi var?

Bir yorum

  1. iskender dost - 18 Şub 2008 - 1:43 pm

    Ben zaten her zaman özel ünilerin haksızlığa neden olduğunu düşündüm.Amacım hukuk okumaktı ancak aldığım puan neticesinde işletme okuyorum.Normalde aldığım puanla özel ünilerin en iyisinin hukuk bölümünde okuyabilirdim ama o kadar parayı ödeyemeyeceğim için hiçbirini yazamadım.iki gün sonra benden 30 puan düşük alıpta özel hukukta okuyan bir kişi gelipte ben hukuk okudum deyip beni küçümsemeye kalkarsa işte o zaman gerçekten çok büyük haksızlığa uğradığıma emin olacağım.özel anaokuluna git özel ilkokul oku özel hocalardan ders al sonra özel liseye git ondan sonra özel ünide oku ya beyinsiz olsan dahi avukat,doktor,mühendis rahatlıkla olabilirsin ne ala memleket :)

Yorum yapın