Aldatma…..

Ünlü evli çiftlerin birbirini aldatmasına ilişkin haberlere gazetelerde sık sık rastlıyoruz. Son zamanlarda en fazla gündemde olanlar Sarkozy’nin eşi ve Hüsnü Şenlendirici. İnsan neden karısınını ya da kocasını aldatır?

Farklı disiplinlerden uzmanlar aldatma eylemine çeşitli açıklamalar getiriyorlar. Ben aldatma eylemini, tüketicinin A marka otomobile sahip iken B marka otomobil ile deneme sürüşüne çıkmasına benzetiyorum. Bu deneme sürüşünün nedeni tüketicinin A’dan memnun olmaması olabileceği gibi, sadece ‘piyasada ne gibi ürünler var?’, ‘otomobil teknolojisi hangi noktaya gelmiş?’ gibi sorulara cevap aramak da olabilir. Başka bir otomobil ile deneme sürüşü yapmak illa otomobilinizi değiştireceğiniz anlamına gelmez ama deneme esnasındaki etkileyici performans tüketicinin aklını çelebilir. Zaten deneme sürüşlerinin hedefi de bu değil mi?

2 Yorum

  1. mehmet - 11 Ara 2007 - 12:57 pm

    muhteşem…bence de insan bol bol deneme sürüşlerine çıkmalı

  2. KariyerYolculugu.com - 18 Ara 2007 - 11:32 pm

    Şimdiye kadar konuyla ilgili okuduğum en hoş açıklamalardan;) Galiba test sürüşten sonra A marka otomobili kullanmaya devam etmek mümkün olurken, gerçek hayatta ne A nede B marka otomobile sahip olunabiliyor test sürüş arkası. Bu hangi teoriyle açıklanıyor bilemiyorum;)

Yorum yapın