Vatan gazetesinde 4 Aralık tarihinde yer alan bir yorumda yeni Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı’nda doğum yapan sigortalı kadına ödenen süt parasının, Tarım Bakanlığı’nın doğum yapan ineğe yaptığı yardımdan daha düşük olduğu eleştiriliyor.

Kanun yapıcının gerekçesinin ne olduğunu bilmiyorum ama her ilave ineğin refaha katkı, ama her ilave çocuğun refaha ortak olduğunu düşünmüş olabilirler.

2 Yorum

 1. Süt Parası - İzlenimler - 10 Oca 2008 - 12:14 am

  […] çok hassas bir noktaya temas etmiş gördüm, muhtemelen kızanı çok olacaktır. Bakalım siz ne diyeceksiniz: Kadının inek kadar değeri […]

 2. aslıhan - 10 Oca 2008 - 5:31 pm

  sarı kız sen bizim herşeyimizsin…
  :)bütün kadınlar ayaklanmasın şimdi,ne yani siz bizi yükte ağır pahada hafif mi görüyorsunuz diye?
  burda söylemek ne derece doğru bilmiyorum,bu haber gazetede,televizyonda yayınlandığında vatandaşın biri şöyle bir yorum yapmıştı:”bu kanunu öküzün biri yapmıştır da ondan ineklere daha fazla değer vermiştir” diye..sakıncası varsa siliniz efendim bu kısmı,neme lazım:)

  nerden başlayacağımı bilemedim aslında konuya.burası türkiye ve mevcut şartlarda öncelikler nasıl belirlenir,ya da böyle bir kıyas doğru mudur?ihtiyaç nedir,bugün çocuğun üretkenliğe katkısı var mıdır,ölü yatırım mıdır,uvv çok soğuk cümleler oldu lakin…

Yorum yapın